Na webu DoRealit.cz najdete 37424 nabídek nemovitostí!

Šedivá Veronika
Mobil.: +420 739 439 207
E-mail: veronika.sedivakontaktservis.cz

Tuto nemovitost nabízí:

Kontakt servis CZ s.r.o.
Pražská 99
370 01 České Budějovice
Tel.: 800 100 047
E-mail: infokontaktservis.cz
Web: www.kontaktservis.cz

zpět na seznam nemovitostí

Typ nabídky: prodej
Lokalita: Načeradec (okres Benešov)
Kategorie: Les
Evidenční číslo: VŠ-8134
Poslední editace: 19.05.2026
Užitná plocha: 19860 m2
Cena: 240 000 CZK / objekt
Poznámka k ceně: 12,08 Kč/m2, včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Podrobný popis:

Přinášíme vám výjimečnou nabídku lesních pozemků v katastrálním území Pravětice, které jsou nyní k dispozici. Jedná se o soubor lesních parcel o celkové rozloze 1,9 ha (19 860 m2), které jsou v současné době ve vlastnictví jediného majitele - jde tedy o přehledný a právně čistý převod bez komplikací. Nabízené lesní pozemky jsou situovány do několika samostatných funkčních celků, což přináší celou řadu výhod. Přístup k pozemkům je umožněn prostřednictvím lesních cest, které jsou typickým a funkčním prvkem lesní infrastruktury. Jedním z nejvýznamnějších rysů této nabídky je pestrá věková struktura lesních porostů, která zaručuje kontinuální možnosti hospodaření jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém horizontu. Na lesních parcelách jsou zastoupeny mladé smrkové porosty napříč věkovými skupinami - 3, 7, 13, 32 a 78 let s celkovou dřevní zásobou přibližně 263 m3. Vedle smrků se na pozemcích nacházejí také starší borovice ve věku přibližně 111 let s celkovou dřevní zásobou cca 41 m³. Tyto porosty jsou dle platného Lesního hospodářského plánu (LHP) určeny k těžbě, což znamená, že nový vlastník může po nabytí pozemků přistoupit k jejich zhodnocení prostřednictvím prodeje dřevní hmoty. Na části pozemků již proběhla těžba dřevní hmoty, přičemž po těžbě bylo provedeno důkladné uklizení klestu a těžebních zbytků. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací nebo zodpovězení vašich dotazů.

Poslat známému